تبلیغات
فروش پرینترهای سه بعدی، اسکنرهای سه بعدی و مواد اولیه پرینترهای سه بعدی - مطالب بهمن 1395
شنبه 30 بهمن 1395  11:52 ق.ظ

www.xprinter3d.com
آیا پرینت سه بعدی ایمن است؟
البته نمی توان به این سوال با بله یا خیر پاسخ داد.
در این مقاله ما ما از چندین جنبه پرینت سه بعدی ایمن را بررسی می کنیم. که شامل ایمنی سخت افزاری ، مواد مورد استفاده و اشیا چاپ شده می شود.
با توجه به همه گیر شدن پرینتر های سه بعدی در صنایع بزرگ و کوچک و همچنین مصارف شخصی، موضوع پرینت سه بعدی ایمن نیز  اهمیت ویژه ای پیدا کرده است.
چه چیزی یک پرینتر سه بعدی را بی خطر میکند؟
شما باید موارد زیر را برای تحقیق در زمینه ی امنیت پرینتر انجام دهید.
ایمنی برقی
ایمنی مکانیکی
خطر سوختگی
ایمنی برقی
هنگام خرید یک پرینتر سه بعدی که منبع تغذیه پرینتر با تمام قوانین و مقررات سی ای از قبیل اتصال کوتاه، اضافه بار، ولتاژ و حرارت بیش از حد مطاقت دارد یا نه. یک مورد مناسب دیگر می تواند فیوز حرارتی باشد که در زمان افزایش بیش از حد حرارت برق را قطع کند. دیگر ویژگی ای که بسیار کم اتفاق می افتد اما فوق العاده است، استفاده از سنسور دود است که به محض کشف دود جریان را قطع میکند.
ایمنی مکانیکی
پرینتر های سه بعدی شامل قطعات مکانیکی زیادی هستند.خوشبختانه پر مصرف ترین استپ موتور ها در ای صنعت NEMA-17 هستند که قدرت کافی برای صدمه زدن را ندارند. اگرچه وجود چرخ دنده هایی که کاور مناسب ندارند می تواند خطرناک باشد. بنابر این ممکن است جستجوی خود را محدود به چرینتر هایی کنید که طراحی محیط بسته ای را داشته باشند.
خطر سوختگی
خطر سوختگی کاملا بالقوه است. دمای سر نازل اکثر پرینتر های سه بعدی تا حدود 280 درجه سانتی گراد است و دمای سینی داغ آن تا حدود 120 درجه سانتی گراد می رسد. یک پرینتر سه بعدی زمانی ایمن است که ارتباط نازل با محیط اطراف توسط یک پوشش آلومینیومی محدود شده باشد. همچنین ممکن است تماس شما با سینی داغ موجب سوختگی شود که این مسئله وجوب طراحی محیط بسته را بیش از پیش الزامی میکند.
پوشش پرینت سه بعدی ایمن
ایمنی مواد مصرفی پرینتر سه بعدی
حال شما موفق به خرید یک پرینتر سه بعدی ایمن شده اید. اکنون چاپ واقعی آغاز می گردد که می تواند موجب انواع خطرات جدید شود. چه مواد مصرفی ای ایمن است؟
ABS یکی از محبوبترین مواد در پرینتر های سه بعدی است.مهندسین به خاطر استقامت آن و طراحان به علت راحتی در پولیش کردن با استون، عاشق این ماده هستند. این محبوبیت به تازگی و به علت سختی در کار از قبیل شکنندگی و نیاز به کنترل شرایط دمایی، کاهش پیدا کرده است.
اما آیا گزینه ی دیگری وجود دارد؟ بله، البته شما می توانید از PLA استفاده کنید. PLA سازگار با محیط زیست و امن ترین ماده چاپ سه بعدی است. این ماده با افزایش استقامت ضربه محکمی به بازار ABS زده است.
ایمنی اشیا چاپ سه بعدی
آیا قطعه ای که چاپ نموده اید ایمن است؟ مسلما این بستگی به شئ چاپ شده دارد. برای مثال آیا این شئ کاربردی است؟ مثلا یک رابط برای پایه های صندلی ؟ پس بهتر است برای کارایی مناسب از ماده ای فوق العاده مستحکم و کمی انعطاف پذیر مثل نایلون استفاده کنید.
آیا شئ مورد نظر به عنوان کارد و چنگال استفاده خواهد شد؟ اگر جواب مثبت است، بهترین کار استفاده از پروسه ی ایمن خوراکی است و همچنین توصیه می گردد به صورت یک بار مصرف استفاده شود. استفاده دوباره از چنین جسمی هرگز توصیه نمی شود. زیرا با توجه به وجود شیار ها و شکاف ها در چاپ سه بعدی، احتمال رشد باکتری در این اجسام بسیار بالاست. حتی اگر مواد مصرفی شما کاملا برای استفاده غذایی ایمن باشد، تمامی موادی که قبلا در نازل شما استفاده کرده اید اثر سوء خود را خواهند داشت.
با پیشرفت تکنولوژی چاپ سه بعدی در صنایعی همچون هوا فضا، پزشکی و … بحث ایمنی در پرینت سه بعدی در حال توسعه است.
منبع: https://3dprinting.com/news/safe-3d-printing/


  • آخرین ویرایش:شنبه 30 بهمن 1395
نظرات()   
   
سه شنبه 26 بهمن 1395  01:35 ب.ظ


http://xprinter3d.com
پرینت سه بعدی فوق سریع
Carbon مواد ترکیبی خاصی را جهت پرینت سه بعدی فوق سریع گسترش داده است. شرکت کربن بالاخره مدل M1 3D را روانه بازار کرد. در این محصول از تکنولوژی (CLIP) استفاده میشود و مواد پلیمری با استفاده از یک مایع واسط به طرز هیجان انگیز و با سرعتی بسیار زیاد تولید میشوند. مواد کلیدی ترین کاربرد را درروند پرینتر های سه بعدی دارند، اما زمانی که پروسه پرینت سه بعدی فوق سریع اتفاق می افتد و قطعاتی با گرید مهندسی ساخته میشوند، یک اتفاق مهم رخ داده است. حال شرکت کربن از سه رزین با تکنولوژی CLIP پرده برداری کرده است، یک ماده اپوکسی به نام EPX 81، یک اورتان متاکریلات رزین به نام UMA 90 و یک فرمول جدید سیانات استر به نام CE221.
EPX 81 ماکزیموم دمای 140ئ درجه سانتی گراد را تحمل میکند، همچنین قبل از شکستن فشاری بین 85 الی 91 مگا پاسکال را تاب می آورد. این ویژگی ها این ماده را به یک ایده آل در کاربرد های صنعتی، خودروسازی و مصارف شخصی تبدیل کرده است. شرکت کربن همچنین این ماده را به علت مقاومت بالا به نسبت سایش، بسیار قوی و دقیق توصیف می کند. این ماده با ویژگی های مکانیکی شبیه شیشه از قبیل polybutylene terephthalate، به عنوان یک عایق در صنعت الکترونیک استفاده می شود. این ماده دراتصالات الکترونیکی پرینت سه بعدی و همچنین پرینت سه بعدی فوق سریع کاربرد های ویژه ای دارد.
CE 221 با خاصیتی شبیه به 14% glass-filled Nylon 6 و با مقاومت دمایی 230 درجه سانتی گراد قابلیت استقامت در برابر فشار 79 الی 105 مگا پاسکال، قبل از شکستن، به بازار عرضه گردیده است. بنابر این در صنعت و خودرو سازی، در قسمت هایی که دما بسیار بالاست و پرینت سه بعدی فوق سریع نیز احتیاج است، کاربرد فراوانی دارد.
در نهایت کربن از ماده ی UMA 90 رو نمایی کرد. ماده ای که شبیه به استریولیتوگرافی ( رزین SLA) در چاپ سه بعدی، طراحی شده است، اما بسیار سریع و با کیفیت بالا. این ماده در رنگ های سیاه و سفید، سفید، خاکستری، فیروزه ای، بنفش و زرد موجود است و برای رسیدن به رنگ های دیگر، می توان آن ها را مخلوط کرد.
تکنولوژی CLIP شرکت کربن بسیار شبیه به تکنولوژی پرینت سه بعدی پردازش استاندارد و دیجیتال نور است، با این تفاوت که یک پنجره اکسیژن نفوذ پذیر برای ایجاد مخیط چاپ بدون درز فراهم می کند. این مورد پرینت سه بعدی فوق سریع را امکان پذیر می کند. همچنین به قسمت های مهتلف کربن در تمامی جهات استقامت یکسان می بخشد.که در اکثر پرینتر های سه بعدی منجر به ضعیف بودن حور z در مقایسه با محور های x,y میگردد.یک پروسه حرارتی بعد از انجام کار، قطعه را از محفظه جدا میکند، و این امر به واسطه این رزین های جدید اتفاق می افتد.
از آنجا که فرایند پرینت سه بعدی به مواد مصرفی بستگی دارد، توسعه رزین های جدید در این تکنولوژی در دستور کار قرار گرفته است. همچنین تکنولوژی های دیگری برای پرینت سه بعدی فوق سریع در حال ظهور هتند که بر اساس برهورد دهنده ها شکل میگیرند و می تواند گشایشی در نمونه سازی های پرینتر های سه بعدی بوجود بیاورد. حال سئال این است که آیا تکنولوژی CLIP بهترین است؟
منبع: http://www.engineering.com/3DPrinting/3DPrintingArticles/ArticleID/14207/Carbon-Expands-Material-Lineup-for-Ultrafast-3D-Printing.aspx


  • آخرین ویرایش:سه شنبه 26 بهمن 1395
نظرات()   
   
دوشنبه 25 بهمن 1395  12:23 ب.ظ

 http://xprinter3d.com
استارت آپ پرینتر های سه بعدی
حضور و ظهور شرکت های جدید در عرصه ی استارت آپ پرینتر های سه بعدی بسیار ارزشمند است. و هر ساله بر تعداد این مشتاقان به بازار پرینتر سه بعدی افزوده می شود. ما مشاهده کرده ایم که تعداد اندکی از این استارت آپ ها شکست خورده است، و اکثر آنها به شرایط مناسبی رسیده اند. در این مقاله مجموعه ای از نکات کلیدی برای تطبیق یافتن هر چه بهتر نو پا ها با این بازار همیشه در حال تغییر ارائه می گردد.
نوپا ها، لقمه بزرگتر از دهانتان بر ندارید!!!
تعداد کمپین های بیشماری که وعده های درآمد های بلند پروازانه را در استارت آپ پرینتر های سه بعدی می دادند به شدت کاهش یافته است. زمانی که وارد عرصه ی تولید افزودنی میشویم این امر نمود بیشتری نیز پیدا می کند. گمپین های بلند پروازانه ای مانند Peachy Printer تنها به دلیل تصمیم های اشتباه در حوزه کسب و کار شکست خوردند. مشابه کمپانی CobbleBot’s که با وعده های بی پروا مورد انتقاد همگان قرار گرفت.
جاه طلب بودن می تواند خوب باشد اما اگر نتوانید به همان نسبت به پیش بروید سرمایه گذارانتان را نا خشنود می سازید. هر کسی می تواند وعده بدهد. هر دو مثال بالا نشان می دهند که یک تقاضای قطعی وجود دارد و هر دو تامین کننده برای برطرف کردن این نیاز آماده نبودند. برای جلوگیری از این شکست، به مشتریان اجازه دهید که ساختار واقعی شما را درک کنند و همچنین از دادن قول های غیر ممکن بپرهیزید.
به علاوه، مردم به عنوان مشتری باید دست از حمایت همه جانبه از تمامی نوپاها ولو بدون اطلاعات، بردارند. این کار باعث شهرت بد در صنعت می گردد. چون صرفا به یک نوپا بها داده اید بخاطر اینکه از یک استارت آپ حمایت کنید. اما ضعف فنی و اطلاعاتی یک نو پا می تواند آن صنعت را بدنام کند. این کار همچنین باعث می شود نوپاهایی که خوب کار می کنند به چشم نیایند.( مثل Micro , FormLabs )
اختراعات و کپی رایت
قبل از این که تحقیق برای تولید قطعه ای را آغاز کنید ، چک کنید که آیا قبلا توسط شخص دیگری به ثبت رسیده است یا نه. زیرا در استارت آپ پرینتر های سه بعدی نه تنها طرح کلی بلکه کلیه ی اجزاء آن به ثبت می رسد. بنابر این جهت جلوگیری از هدر رفت
کاهش هزینه
در مبحث استارت آپ های پرینتر های سه بعدی، کاهش هزینه خوب است اما مورد استفاده آن باید عاقلانه باشد. هنگامی که می خ.اهید یک پرینتر سه بعدی را مونتاژکنید، مجموعه ای از گزینه ها وجود دارد که می توانید برای کاهش هزینه آنها را در نظر نگیرید. حال سوال این است، کدام تکنولوژی را قربانی می کنید؟؟؟
اگر اشتباه کنید، مونتاژ پرینتر سه بعدی خود را به یک تجرب دلخراش تبدیل می کنید. با بررسی دقیق یک منبع اطلاعاتی خوب مثل Openbuilds.org می توانید مسیری طولانی را یک شبه طی کنید.
سپس شما را با چند قطعه مهم  آشنا می کنیم که تاثیر بسزایی بر خروجی با کیفیت کار شما دارند.
MOSFETs
سراغ ماسفت ارزان نروید. ماسفت های ارزان منجر به دمای بالا و در نتیجه خرابی برد های شما می شود و به این ترتیب کل هزینه شما زیر سوال می رود.
ریل و بلبرینگ
همیشه ریل و بلبرینگ خطی بخرید.
Leadscrews
گران تر باشد اما بهتر.(البته این مورد بستگی به میزان کیفیت ساختی دارد که انتظارش را دارید.
قاب
در این زمینه دست شما باز است. چوبی، آلومینیومی و یا فولاد که نسبتا ارزان است.
انها فقط چند نمونه از راه اندازی های عمدتا اشتباه در یک استارت آپ پرینتر های سه بعدی هستند ، یا هزینه های بیش از حد یا خیلی کم. بنابر این آنچه در استارت آپ پرینتر سه بعدی از همه چیز مهم تر است، یک پژوهش کامل است. این مقاله صرفا راهنمایی برای نقطه ی شروع است و در مقاله های بعدی در زمینه ی استات آپ های پرینتر سه بعدی و همچنین خدمات آن نظیر نمونه سازی سریع، اسکن های سه بعدی، طراحی سه بعدی و رسیدن به کیفیت مطلوب قطعات صحبت خواهیم نمود.
نویسنده: Rawal Ahmed
منبع: https://3dprinting.com/business/essential-tips-3d-printing-startups/


  • آخرین ویرایش:دوشنبه 25 بهمن 1395
نظرات()   
   
شنبه 23 بهمن 1395  01:33 ب.ظ

پرینتر سه بعدی فلز


http://xprinter3d.com
مروری بر پرینتر های سه بعدی فلز
در تولید افزودنی یا همان لایه لایه، چاپ سه بعدی فلز مثل گل سر سبد است. امروزه شرکت های بزرگ در یک جنگ تمام عیار برای  رقابت در موثر ترین شکل چاپ سه بعدی فلز هستند. افزایش نرخ فروش سالیانه دلیل خوبی برای این رقابت است. چاپ سه بعدی فلز تحولی در تولید است. تا کنون انواع مختلفی از پرینتر های سه بعدی فلز     ساخته شده است که با هم نگاهی به آنها و مزیت ها و معایبشان می اندازیم.
Selective Laser Melting (Powder Bed Based)
اس ال ام، روش چاپ سه بعدی فلز با استفاده از لیزر و ذوب شدن پودرترکیبی است. یک روش فوق العاده برای چینش آلیاژ ها کنار یکدیگر. این روش بسیار به روش مستقیم لیزر فلز رسوبی شبیه است و بر اساس شایعات تفاوت نام این دو روش به این علت است که توسعه و ثبت اختراع متفاوت از دو طرف مجزا صورت پذیرفته است. با این حال هر دو روش با استفاده از لیزر طیف وسیعی از آلیاژ ها را پوشش می دهند.
Selective Laser Sintering (Powder Bed Based)
اس ال اس، بیشتر برای پلاستیک استفاده می شود اما برای انواع خاصی از فلزات نیز قابل استفاده است. اس ال اس و اس ال ام رایج ترین روش های چاپ سه بعدی فلز هستند، کهبا عنوان های لیزر رسوبی فلز مستقیم (DMLS) و لیزر ذوبی فلز مستقیم (DMLM) نیز شناخته می شوند. این دو روش آنقدر به هم شبیه هستند که اغلب اشتباه گرفته می شوند. اس الا اس رنج وسیع تری از آلیژ ها را پوشش می دهد و می تواند تراکم های متفاوتی را در سطوح مختلف ایجاد کند. کمپامی های اصلی در تکنولوژی های اس ال اس و اس ال ام “3D Systems” و “EOS” هستند.
Robocasting
روبوکستینگ که خیلی کم استفاده شده است، برای تولید مدل سرامیکی یا لایه های نازک جوهری با متریال متفاوت بکا برده می شود.یک نازل بسیار نازک برای حالتی دقیق از عملکرد پرینتر بکار می رود.نیترید ها، فلزات و مواد مرکب برای این روش استفاده می شوند و شرکتrobocasting llc در این زمینه فعال است.
Binder Jetting and Inkjet 3D Printing
این روش در MIT توسعه یافت. این روش مثل درست مثل اس ال اس با استفاده از پودر است، اما بجای لیزر از عامل انعقادی استفاده می کند. این فرایند نیز لایه لایه است. چاپ فلز با روش Exone انجام میپذیرد. باقی مانده مواد بعد از پردازش به راحتی قابل استفاده مجدد می باشد و سرعت تولید در این روش بسیار بالاست. در نوآوری جدید می توان از دو متریال حین پرینت استفاده کرد.
Magnetojet Printing
این سیستم اولین بار توسط Vader systems بکار برده شد. در این روش از جوهر فلزی استفاده میشودکه به سمت پایین اسپری می شود و بعد از مغناطیسه شدن اشکال مختلف بسیار سریع شکل می گیرند. این روش توسط Lockheed-Martin در صنعت هوانوردی استفاده می شود.
Directed Energy Deposition
دی ای دی در واقع یک واژه عام است که پهنه وسیعی از تولیدات افزودنی را شامل می شود. این روش شامل ‘لیزر مهندسی شده شکل دادن خالص’، ‘ساخت نور مستقیم” ، ‘رسوب فلز مستقیم “و” روکش فلزی 3D لیزر” می شود. این روش دقیقا مثل لحیم کاری برای اضافه کردن حجمی به حجم موجود و یا تعمیرات پیچیده بکار می رود. در مقایسه با دیگر روش ها تنوع متریال کمی دارد که یک عیب به حساب می آید.
Electron Beam Freeform Fabrication
در اصل یک دهه پیش توسط ناسا توسعه یافت و در وحله ی اول در هوانوردی مورد استفاده قرار گرفت. این روش به طرز شگفت آوری اشکال پیچیده هندسی رابدون هدر رفتن متریال تولید میکند. این یک روش عالی چاپ سه بعدی فلز برای فضا نوردان است زیرا قطعات بسیار سبکی تولید میکند که در مصرف سوخت بسیار موثر است. همانطور که از نامش پیداست توسط پرتو الکترونی سیم فلزی را ذوب می کند. این یک روش فوق العاه برای تبدیل فلزات تقریبا مایع به اشکال مختلف است.
برگرفته از مقاله ی: Rawal Ahmed
منبع: http://3dprinting.com/metal/types-of-metal-3d-printing/

 


  • آخرین ویرایش:شنبه 23 بهمن 1395
نظرات()   
   
آخرین پست ها

مواد مصرفی پرینتر سه بعدی dlp و sla..........یکشنبه 11 شهریور 1397

مواد اولیه پرینتر سه بعدی..........سه شنبه 6 شهریور 1397

کالیبره اتوماتیک پرینتر سه بعدی..........یکشنبه 4 شهریور 1397

پرینترهای سه بعدی و تاثیر آن بر روی صنایع هوافضا..........دوشنبه 22 مرداد 1397

تغییرات شگرف حوزه بایوپرینت و پرینترهای سه بعدی..........دوشنبه 15 مرداد 1397

پرینترهای سه بعدی و نحوه به کارگیری آن ها در صنایع مختلف..........دوشنبه 14 خرداد 1397

جایگاهی که پرینترهای سه بعدی در آینده طی خواهند کرد.............دوشنبه 10 اردیبهشت 1397

سرامیک های بزرگی که پرینترهای سه بعدی تولید می کنند..........شنبه 12 اسفند 1396

پرینتر سه بعدی، تکامل یافته CNC..........سه شنبه 8 اسفند 1396

پرینترهای سه بعدی در حوزه دندان پزشکی..........سه شنبه 1 اسفند 1396

تغییرات تکنولوژی باعث تحول در زندگی انسان..........یکشنبه 29 بهمن 1396

ورود پرینترهای سه بعدی به جواهرسازی..........شنبه 28 بهمن 1396

ساخت کفش با استفاده از پرینترهای سه بعدی..........سه شنبه 24 بهمن 1396

پرینتر FDM ده برابر سریعتر..........پنجشنبه 19 بهمن 1396

جایگاه پرینترهای سه بعدی در علم پزشکی..........پنجشنبه 12 بهمن 1396

همه پستها