تبلیغات
فروش پرینترهای سه بعدی، اسکنرهای سه بعدی و مواد اولیه پرینترهای سه بعدی - مطالب مهر 1394


phone:02177881175

www.xprinter3d.com

افرادی که در حال مطالعه درباره ی چاپگر های سه بعدی هستند ، بدونه شک نام اولاف دایگل ، استاد سوئدی که در جامعه چاپ سه بعدی حضوری فعال داشته را شنیده اند.وی با ساخت چاپگر های سه بعدی سازنده ی آلات موسیقی معروف شد که با این امر با طیف گسترده ای از طرفداران این دستگاه مواجه شد. در ماه سپتامبر گذشته ، او به عنوان مغز متفکر یک گروه وارد فرایندی شد که تمامی فعالیت های آن فرایند با تکیه بر ابزار هایی بود که با چاپگر های سه بعدی ساخته شده اند.با این حال ، آقای دایگل در دانشگاه لوند سوئد با تعدادی از برنامه های کاربردی دیگر ، توانست موفقیت آمیز ترین پروژه ی اخیر را به ثبت برساند. وی با همکاری یک تیم از همکاران و دانش آموزان موفق به ساخت یک چاپگر سه بعدی بتنی شد که قابل حمل است و با آن چاپگر یک مبل بتنی ساخت تا با این امر فعالیت و دستاورد خود را اثبات کند.


استاد در وب سایت خود نوشته :


این پروژه از یک گفت و گو با بخش شهرستان هلسینگ شروع شد و مسئولیت این کار را بر عهده گرفتیم.آنها علاقه مند به کار با دانشگاه لوند برای توسعه ی مسکن رشد بودند و میخواستند با همکاری با دانشگاه لوند یک نسخه چاپگر سه بعدی نمایشی برای چاپ خانه های خود بسازند.


وی در ادامه میگوید: در جهش بعدی به دنبال آن هستیم که چاپگری بسازیم تا با آن بتوانیم خیابان چاپ کنیم اگر بودجه ی کافی به ما اختصاص داده شود.

کار آمد بودن پرینتر سه بعدی در اکثر کارها بسیار روشن و آشکار است وروزی تبدیل به صنعتی به شدت سازنده و پول ساز میشود.


  • آخرین ویرایش:دوشنبه 3 آبان 1395
نظرات()   
   


phone:02177881175

www.xprinter3d.com

هنگامی که نگاه میکنیم در میابیم که پرینتر های سه بعدی در حفظ آثار تاریخی مانند کسانیکه در موزه ها کار میکنند به این مجموعه کمک کرده.


چاپ سه بعدی و اسکن سه بعدی در بازسازی ، طراحی ماکت های تاریخی و تصویر سازی ها بسیار موفق بوده و گذشته را برای ما قابل لمس کرده.


اخیرا ، کاربران پرینتر سه بعدی در یک چالش با ساخت سه بعدی Riesenrad که یک چرخ و فلک غول پیکر در وین است برنده شدند. این چرخ و فلک در سال1897 در منطقه ی دوم وین ساخته شد ، که در واقع در سال 1985 از بین رفت در طی جنگ جهانی دوم این اتفاق افتاد.


اما ماکت آن ساخته شده و برنده ی چالش شده است و این فکر به وجود آمده که با بهره گیری از چاپ سه بعدی این چرخ و فلک غول پیکر که وزن آن برابر 30 قطار میباشد را بازسازی کنند.


پرینتر سه بعدی میتواند در آینده نقش به شدت موثری در صنایع و هنر و تولیدات ابزار و وسایل داشته باشد.


پرینتر سه بعدی هم اکنون توانایی ملموس کردن ایده های شما را دارد چرا که فقط ابعادی محدود را میسازد اما با گذاشتن وقت و سرمایه ی بیشتر برای این صنعت رو به رشد میتوان به دست آورد های بزرگ و شگفت انگیزی رسید ،مانند: چاپ خیابان ها ، پیاده رو ها ، پل های عظیم در پروژه های شهرسازی و یا چاپ انگشتر های زیبا ، دست بند ها و گردن بند هایی با طرح های پیچیده و منحصر به فرددر بازار های طلا و طلا سازی.


در بازسازی تاریخ و فرهنگ هم این صنعت نقش موثری ایفا کرده و برای بازسازی سه بعدی صحنه های بزرگ تاریخی بسیار کارآمد است.  • آخرین ویرایش:دوشنبه 3 آبان 1395
نظرات()   
   


phone:02177881175

www.xprinter3d.com

با تحول در سخت افزار پرینترهای سه بعدی دسکتاپ، هر روز فن آوری های جدیدی در این زمینه پدیدار می شود. با توجه به خلاقیت طراحان مختلف و تکامل سخت افزار، به نظر می رسد در نهایت این ابتکار عمل ها به سوی فیلامنت های مختلف با کاربردهای جدید سوق پیدا کنند. نوآوری های دیده شده در زمینه فیلامنت ها در این اواخر بسیار چشمگیر و فوق العاده بوده است. ما در حال حاضر قادر به چاپ شبه مواد مرکب مانند مس، برنز و آهن و ... هستیم. فیلامنت های مس در انتهای چاپ می توانند مانند یک پایان زنگار عمل کنند و مثل زنگ آهن دیده شوند. حتی فیلامنت های رسانا نیز به کاربران این اجازه را می دهند که دستگاه های الکترونیکی را چاپ کنند.

 این بازار همیشه در حال رشد فیلامنت های مختلف است ولی احتمالا هیچ کس استطاعت این را ندارد که به همه ی این فیلامنت ها دسترسی داشته باشد، مگر اینکه در مورد GlobalFSD که یک انبار نمونه در جهان است خبر داشته باشد. GlobalFSD به صاحبان پرینتر سه بعدی این اجازه را می دهد که نمونه های طولانی به متراژ 10.5 متر را از هر فیلامنتی که می خواهند خریداری کنند. فقط با پرداخت پول اندک و کمتر از یک دلار به بیش از 80 نوع فیلامنت مختلف دسترسی داشته باشید.

این شرکت در هر ماه برای کمک به درک بهتر رشد فیلامنت ها ، دست به انتشار آمار و ارقام خود می زند. این گزارش تعداد فروش و محبوب ترین فیلامنت ها و ویژگی های ان ها را مشخص می کند. برخی جزییات این گزارش می تواند برای شمما خیلی جالب باشد.

محصولات جدید اضافه شده در ماه ژوئن 2015

ماه گذشته GlobalFSD سه محصول جدید را به بازار نمونه خود اضافه کرد. این محصولات شامل فیلامنت LAYWOOD 3D FELEX است که رشته چوبی انعطاف پذیر است، LAY-PVA از محصولات kai parthy cc  و همچنین CF0 که کربن تقویت شده با فیبر ABS از Oo-kuma است. این ها مواد کامپوزیتی جدید برای انتخاب گزینه های بیشتر در انتخاب فیلامنت قبل از چاپ سه بعدی است.

بالاترین فیلامنت تک رنگ فروخته شده

پر فروش ترین فیلامنت های فروخته شده در ماه ژوئن امسال عبارتند از:

  1. EasyWood Ebony by FormFutura

  2. EasyWood Coconut by FormFutura

  3. Stainless Steel PLA by Proto-pasta

این سه فیلامنت توسط دانشمندان با بافت های مختلف و مواد خاص ساخته شده که در صنعت تکنولوژی سه بعدی درهای جدیدی در طراحی و ساخت قطعات باز کرده است.

بهترین رنگ های رشته فیلامنت

در حالی که مواد کامپوزیت در فضای سه بعدی طرح های شگفت انگیزی را می سازد تنوع رنگ آمیزی آن ها جلوه ی  خارق العاده ای را به آن ها می دهد. پرینت با فیلامنت انعطاف پذیر که برای قطعاتی با استحکام و سختی کمتر استفاده می شود می تواند قطعات خاص و زیبایی را با انعطاف بالا به ما بدهد. این فیلامنت ها طرفداران زیادی را در بازارهای جهانی به خود اختصاص داده است. پر کاربردترین آن ها شامل :

1.FilaFlex

2.SemiFlex

3. NinjaFlex

بالاترین تولیدکنندگان از نظر تولید فیلامنت در ماه ژوئن

تولید کنندگان فیلامنت بسته به تیراژ تولید خود در این قسمت قرار می گیرند. در زیر پر تیراژترین تولید کنندگان فیلامنت به ترتیب آمده است:

  1. FormFutura

  2. colorFabb

  3. Proto-pasta


  • آخرین ویرایش:دوشنبه 3 آبان 1395
نظرات()   
   
آخرین پست ها

مواد مصرفی پرینتر سه بعدی dlp و sla..........یکشنبه 11 شهریور 1397

مواد اولیه پرینتر سه بعدی..........سه شنبه 6 شهریور 1397

کالیبره اتوماتیک پرینتر سه بعدی..........یکشنبه 4 شهریور 1397

پرینترهای سه بعدی و تاثیر آن بر روی صنایع هوافضا..........دوشنبه 22 مرداد 1397

تغییرات شگرف حوزه بایوپرینت و پرینترهای سه بعدی..........دوشنبه 15 مرداد 1397

پرینترهای سه بعدی و نحوه به کارگیری آن ها در صنایع مختلف..........دوشنبه 14 خرداد 1397

جایگاهی که پرینترهای سه بعدی در آینده طی خواهند کرد.............دوشنبه 10 اردیبهشت 1397

سرامیک های بزرگی که پرینترهای سه بعدی تولید می کنند..........شنبه 12 اسفند 1396

پرینتر سه بعدی، تکامل یافته CNC..........سه شنبه 8 اسفند 1396

پرینترهای سه بعدی در حوزه دندان پزشکی..........سه شنبه 1 اسفند 1396

تغییرات تکنولوژی باعث تحول در زندگی انسان..........یکشنبه 29 بهمن 1396

ورود پرینترهای سه بعدی به جواهرسازی..........شنبه 28 بهمن 1396

ساخت کفش با استفاده از پرینترهای سه بعدی..........سه شنبه 24 بهمن 1396

پرینتر FDM ده برابر سریعتر..........پنجشنبه 19 بهمن 1396

جایگاه پرینترهای سه بعدی در علم پزشکی..........پنجشنبه 12 بهمن 1396

همه پستها