تبلیغات
فروش پرینترهای سه بعدی، اسکنرهای سه بعدی و مواد اولیه پرینترهای سه بعدی - مواد اولیه قابل استفاده در چاپگرهای سه بعدی

همانطور که می دانید پرینترهای سه بعدی مواد اولیه گوناگونی برای تولید ماده یا جسم مورد نظر نیاز دارند. ساده ترین نوع این مواد چوب یا آلیاژهای بخصوصی از فلز هستند. ما در این بخش قصد داریم شما را با مواد اولیه قابل استفاده در چاپگرهای سه بعدی آشنا کنیم. با وبلاگ بی نظیر فروش پرینترهای سه بعدی همچون همیشه همراه باشید.

پرینترهای سه بعدی

انواع زیادی از مواد مصرفی وجود دارد که پرینتر هان سه بعدی از آن تغذیه می کنند ولی دو پلاستیک ABS و PLA از بقیه رایج ترند. هم ABS و هم PLA با عنوان ترموپلاستیک شناخته می شوند. به این معنی که آنها در معرض گرما ملایم و نرمی خمیدگی پذیر می شوند و در طی سرما سخت. این فرآیند می تواند بارها و به دفعات برای آنها تکرار شود. قابلیت ذوب دمده شدن و دوباره شکل گرفتن،ویژگی هایی است که آنها را در اجتماع جمعیت چاپگرهای سه بعدی شایع کرده و موجب شده این دو نوع پلاستیک بیشتر به نشانی مواد مصرفی یا متریال پرینتر سه بعدی شناخته شوند.

در فرآیند FDM هزینه مواد مصرفی آبشخور عمده ای از هزینه هلا تولیدی را شامل می شود. این مواد مصرفی از نوع پلیمر هلا گرمانرم  بوده که تا به حال کالا اقسام متنوعی از آنها برای خلق قطعات با روش FDMمورد کاربرد قرارگرفته است که به آدرس مثال می بسیج به پلیمر ABS، عمومی‌ ترین و پرکاربردترین پلیمرگرمانرم بعد طبیعت کاربرد در این فناوری اشاره کرد. پلیمرهای گرمانرم حال کاربرد در این فرآیند به صورت رشته هایی با قطرهای گوناگون تولید و بعد طبیعت استعمال ایستادگی می-گیرند که رشته ایا با قطر 1.75 و 3 یک هزارم متر عمومیت بیشتری داشته است. در این آبشخور به معرفی مختصری در هیئت نهج وجد نمونه هایی از پلیمرهایی که در فرآیند FDM وضع جنبه استفاده تحکیم می گیرد پرداخته شده است. شکل فوق و پایین  نمونه ای از رشته ایا پلیمری که به صورت حلقه-ای بسته بندی شده اند و به بازار عرضه می‌گردند را در رنگ پوست هان جوراجور نشان می دهد.

پرینترهای سه بعدی

 

در واقع باید بدانید که PLA تا حدودی نسبت به ABS پاسخ متفاوتی به تری میدهد ، علاوه بر حباب در نازل، ممکن است دگرگونی فام و کاهش ویژگیهای جزء چاپگر سه بعدی هم مشاهده شود چون PLA می تواند با آب در دمای بالا واکنش دهد و منجر به وابسپارش (متضاد واژه بسپارش) شود. در حالی که PLA هم میتواند با کاربرد از موجود راحت و بغرنج ای آمخته دستگاه خشک کن مواد غذایی خشک شود ولی باید توجه داشت که این می تواند نسبت تبلور در PLA را تبدل دهد و احتمالا منجر به استحاله در دمای اکستروژن و بعدی ویژگیهای اکستروژن شود. البته برای اغلب چاپگرهای سه بعدی، این موضوع عوض نگرانی ندارد.

پلیمرپلی وینیل الکل(PVA)

از دودمان وینیل‌ها یکی از پلیمرهای سازگار با طبیعت و محلول در آب است که طبق معمول از پلی وینیل استات (PVAc) برای تولید آن کاربرد می شود و با انجام فرآیندهای اضافی می توانمندی میزان حلالیت آن را دگرگونی داد.از این ماده حسب معمول به نشانی ماده صانع تکیه گاه برای قطعات تولیدی به روش FDM استعمال می شود که پس از عملیات ایجاد قطعه، مادهPVA از برخه کار با حل ازمد افتادن در محلول حل‌کننده آن جدا می‌گردد. لازم به ذکر است که استعمال از این ماده به آدرس تکیه غروب هنگام و پگاه زود امکان احداث قطعات با جزئیات بیشتر و پیچیده‌تر را امکان پذیر می سازد.


  • آخرین ویرایش:سه شنبه 21 شهریور 1396
نظرات()   
   
آخرین پست ها

پرینترهای سه بعدی و تاثیر آن بر روی صنایع هوافضا..........دوشنبه 22 مرداد 1397

تغییرات شگرف حوزه بایوپرینت و پرینترهای سه بعدی..........دوشنبه 15 مرداد 1397

پرینترهای سه بعدی و نحوه به کارگیری آن ها در صنایع مختلف..........دوشنبه 14 خرداد 1397

جایگاهی که پرینترهای سه بعدی در آینده طی خواهند کرد.............دوشنبه 10 اردیبهشت 1397

سرامیک های بزرگی که پرینترهای سه بعدی تولید می کنند..........شنبه 12 اسفند 1396

پرینتر سه بعدی، تکامل یافته CNC..........سه شنبه 8 اسفند 1396

پرینترهای سه بعدی در حوزه دندان پزشکی..........سه شنبه 1 اسفند 1396

تغییرات تکنولوژی باعث تحول در زندگی انسان..........یکشنبه 29 بهمن 1396

ورود پرینترهای سه بعدی به جواهرسازی..........شنبه 28 بهمن 1396

ساخت کفش با استفاده از پرینترهای سه بعدی..........سه شنبه 24 بهمن 1396

پرینتر FDM ده برابر سریعتر..........پنجشنبه 19 بهمن 1396

جایگاه پرینترهای سه بعدی در علم پزشکی..........پنجشنبه 12 بهمن 1396

حیوانات و پرینتر های سه بعدی..........شنبه 7 بهمن 1396

تولید دست مصنوعی با استفاده از چاپگرهای سه بعدی..........شنبه 30 دی 1396

سرامیک‌های سه بعدی و تکنولوژی بکار رفته در آنها..........یکشنبه 24 دی 1396

همه پستها