تبلیغات
فروش پرینترهای سه بعدی، اسکنرهای سه بعدی و مواد اولیه پرینترهای سه بعدی - نگاهی به تاریخچه پرینتر سه بعدی
یکشنبه 2 مهر 1396  03:39 ب.ظ

شاید نام پرینتر سه بعدی تاکنون به گوش شما نخورده باشید. همانطور که از نام این وسیله کاملا هویداست، این پرینتر قابلیت گرفتن پرینت های سه بعدی را برای شما دارد. یعنی شما می توانید متریال مورد نظر خود را به دستگاه دهید و جسمی که مد نظر دارید ر اتحویل بگیرید. در این قسمت با نگاهی به تاریخچه پرینتر سه بعدی در خدمت شما خواهیم بود. با وبلاگ فروش پرینترهای سه بعدی  همراه باشید.

پرینتر سه آجل (۳D Printer) ماشینی است که با استعمال از آن یک مدل نقشه کشی شده در نرم افزارهای سه آینده (solid works.Auto Cad.Sketchup) و … با هر شکلی به صورت یک شیء جامد سه آینده تطور می شود. فرآیند باسمه سه آتی در واقع یک فرآیند چسبندگی است و لایه هان مختلفی از یک ماده روی هم قرار می گیرند تا اشکال نوع به نوع و همگون را ایجاد کنند. کلیشه سه آتیه با طرز ای ماشین کاری CNC که لایه ای از ماده را با فرآیندهای برش و سوراخکاری از خارج می کنند، متفاوت است.

پرینترهای سه بعدی

سیستم سه آینده راجع به حساب اولیه بار با قاعده تجاری Rapid Prototyping یا به اختصار (RP) در دوازده ماه) 1987 آشنا کردن شد و پس از تست روشندل راجع به حساب مقدماتی بار در عام 1988 فروخته شد. در دانشپایه طول عمر 1987 کارل دیکارد در دانشگاه تگزاس دستگاه پخت به سامان لیزر (SLA) را ثبت کرد.در دانشپایه طول عمر 1989 نیز اسکات کرامپ که یکی از بنیانگذاران شرکت Stratasys است تکنولوژی FDM که یکی دیگر از نغمه هان پرینتر سه بعدی است اختراع کرد.در طول دهه 1990 و اوایل سال 2000 فن آوری ایا جدیدی به بازار معرفی شد که هنوز هم در کاربردهای صنعتی و فرآیند ای سرمشق سازی نرم وضعیت استفاده قرار می گیرد.

از چاپگرهای سه آینده درعوض جهت تاسیس نزد گذشته مثل (Prototype) و قطعه در حوزه های نوع به نوع و همگون استفاده می شود. از جمله می توان به این زمینه ها اشاره کرد: مهندسی، معماری، تاسیس و ساز، مدل سازی صنعتی، خودروسازی، هوا- فضا، صنایع نظامی، عمران، پزشکی و دندانپزشکی، بیوتکنولوژی، مد، کفش، جواهرات، عینک سازی، اسلوب اطلاعات جغرافیایی، غذا و غیره. فرآیند اصلی چاپگر سه بعدی شفاعت نرم افزارهای CAD یا نرم افزاهای طراحی مدل ایا انیمشین تامین می شود. این انموذج ها به مقاطع دیجیتالی تطور می شوند تا ماشین آن ها را به صورت لایه به لایه طبع تصویرچاپی کند. واسط استاندارد میان نرم افزارهای CAD و ماشین باسمه سه مستقبل فرمت STL یا Stereolithography hsj. فایل STL شکل یک بخش یا مجموعه را با ابعاد مثلثی تقریب می زند.هر چه این سطح ها جوانب کوچکتر باشند، کیفیت محصول نهایی نیز بهتر خواهد بود.

 

امروزه بخش عظیمی از این تکنولوژی در بخش بهداشت و درمان کاربرد دارد. الگو هلا آشکار از این نوع چاپ سرمشق قطعات شامل: سمعک، براکت ارتودنسی، تاج دندان، جایگزاری مفاصل ران را می توان نام برد. در صنعت قصد اشتیاق فضا نیز کلیشه سه آتیه می تواند وزن جت را کاهش دهد، بهره وری موتور را بالا برده و به بیان ساده تر حاصل نتیجه مرقون به مزد تری برای ماشین کاری هلا جاری باشد. به طور مثال بوئینگ بیش از 200 بخش یکسان از ده هواپیمای ذات را با استفاده از پرینتر سه بعدی تولید کرده است. شرکتهای بوئینگ، ایرباس، رولز و جنرال الکتریک استقبال قابل توجهی از این فناوری داشته اند اما این تکنولوژی هنوز در مقیاس های کاپیتان کاملا تصویب نشده است. تاکنون قطعاتی که بار مازاد یدکی را تحمل نمی کنند مانند F18 را شرکت بوئینگ از باب جت تولید کرده است. 

پرینترهای سه بعدی

در سن 1980، در پرینترهای سه آجل در مصارفی چون خلق جانباز محصولات یا قطعات جانبی کوچک، شهودی‌سازی داده‌ها و پیدایش بطی ء نمونه‌های آزمایشی صنعتی استعمال می‌شد. امروزه اما کاربرد این فناوری تا ده‌ها کیلومتر فراتر از سطح زمین هم پیش رفته، و جمع بر آن، نقش چاپگرهای سه آتی در معماری، ساخت‌و‌ساز خانه، مدل سازی صنعتی، ایجاد خودرو، اسباب بازی، وسایل نقلیه، صنایع عزم و فضا، کاربردهای نظامی، مهندسی، پزشکی و ایجاد دارو، بیوتکنولوژی، فشن و مُد، تولید کفش، جواهرات زینتی، عینک و صنایع غذایی پررنگ و قابل لمس است.


  • آخرین ویرایش:سه شنبه 21 شهریور 1396
نظرات()   
   
آخرین پست ها

مواد مصرفی پرینتر سه بعدی dlp و sla..........یکشنبه 11 شهریور 1397

مواد اولیه پرینتر سه بعدی..........سه شنبه 6 شهریور 1397

کالیبره اتوماتیک پرینتر سه بعدی..........یکشنبه 4 شهریور 1397

پرینترهای سه بعدی و تاثیر آن بر روی صنایع هوافضا..........دوشنبه 22 مرداد 1397

تغییرات شگرف حوزه بایوپرینت و پرینترهای سه بعدی..........دوشنبه 15 مرداد 1397

پرینترهای سه بعدی و نحوه به کارگیری آن ها در صنایع مختلف..........دوشنبه 14 خرداد 1397

جایگاهی که پرینترهای سه بعدی در آینده طی خواهند کرد.............دوشنبه 10 اردیبهشت 1397

سرامیک های بزرگی که پرینترهای سه بعدی تولید می کنند..........شنبه 12 اسفند 1396

پرینتر سه بعدی، تکامل یافته CNC..........سه شنبه 8 اسفند 1396

پرینترهای سه بعدی در حوزه دندان پزشکی..........سه شنبه 1 اسفند 1396

تغییرات تکنولوژی باعث تحول در زندگی انسان..........یکشنبه 29 بهمن 1396

ورود پرینترهای سه بعدی به جواهرسازی..........شنبه 28 بهمن 1396

ساخت کفش با استفاده از پرینترهای سه بعدی..........سه شنبه 24 بهمن 1396

پرینتر FDM ده برابر سریعتر..........پنجشنبه 19 بهمن 1396

جایگاه پرینترهای سه بعدی در علم پزشکی..........پنجشنبه 12 بهمن 1396

همه پستها