تبلیغات
فروش پرینترهای سه بعدی، اسکنرهای سه بعدی و مواد اولیه پرینترهای سه بعدی - استفاده از فناوری پرینتر سه بعدی در تولید خودرو

امروزه ما شاهد تحولات بسیاری در بسیار ی از صنایع هستیم، صنایعی که در گذشته با هزینه های زیادی باید تغییر می کردند، اما امروز به راحتی می توان از پس تمام  پیچیدگی های آن برآمد. در ادامه با وبلاگ فروش پرینترهای سه بعدی همراه باشید تا در مورد استفاده از فناوری پرینتر سه بعدی در تولید خودرو صحبت کنیم.

همه چیز به سال 1980 میلادی برمی‌گردد. زمانی که بابت نخستین بار، نخستین و انتهایی هزینه و دخل و تجهیزات مناسب برای چاپ سه بعدی مهیا شد. درخفا است که آن موقع، هیچ چیز به سادگی امروز نبود و علاوه بر بها بسیار بالای قطعات و خرج اولیه، تخصص بسیار زاید فقره سبب مدل‌سازی و تكوین یک شئ ساده مورد نیاز بود.در آن زمان، آقای چاک هالک از «صنایع سامانه‌های سه بعدی»، موفق به احداث نوعی اثاث (که آن روزها به ماشین‌های وضع افزایشی یا AM شهرت داشتند) شد که از فرایند جدیدی به نام اِستریولیتوگرافی بهره می‌بُرد. در این روش، با تاباندن لیزرهای فرابنفش (UV) به مصرف فوتوپولیمر (نوعی درشت مولکول که در اثر تابش نور یا پرتوهای فرابنفش، تغییر ماهیت می‌دهد)، موجب تغییر شکل آن‌ها و به حیات آوردن اشکال هندسی پیچیده می‌شدند. به این صورت که لایه‌هایی از امرار جامد، یکی پس از دیگری بر روی هم استواری می‌گرفتند و یک مقطع عرضی معلوم را به وجود می‌آوردند. بر اثر تابش لیزر، امرار به سرعت برش خورده، ذوب شده و لایه‌ها به یکدیگر اتصال می‌یافتند. با ادامه‌ی کار، محصول نهایی به دست می‌آمد. او همچنین فرمت STL را به عنوان فرمت مرجع نرم افزارهای کامپیوتری طراحی مخصوص چاپگرهای سه‌بعدی معرفی کرد.


در صنایع خلق مجسمه و اشیا تزئینی، از رزین‌های سرامیکی درعوض جهت قالب گیری استفاده می‌شود، زیرا این نوع امرار محکم‌تر هستند و به صورت مستقیم قابل ریخته‌گری نیستند.
شرکت لوکال موتور (Local Motor)  ، بدوی خودروی چاپ شده خودش را به نام Starti در نمایشگاه ین المللی فناوری خلق در شیکاگو IMTS به نمایش گذاشت. فعالیت های این شرکت که در سال 2007 تاسیس شده، متمرکز بر كون تعداد کم سواری و با استفاده از موتورهای فروش آزاد Open Source است.


به گزارش سایت Topgear بدنه این ماشین با چاپگر سه بعدی عظمت چاپ شده است . سپس موتور و قطعات داخلی بر روی بدنه  راكب شده است.
لوکال موتور با استفاده از این روش، تعداد قطعات بدنه خودروی Starti را از 2000 پاره به 40 فصل دریده کاهش داده است.
نیروی محرکه این خودرو برقی ، متعلق به Renault Twizy است. به گزارش Autonews ، جیمز ارل  James Earle  سر مهندس برنامه معتقد است که شرکت آنها بجای داشتن یک کارخانه كاپیتان در ژاپن یا دیترویت ، میتواند در هر محلی یک کارخانه کوچک داشته باشد و متناسب با سفارش مشتریان به تاسیس اتومبیل بپردازد.

 


  • آخرین ویرایش:چهارشنبه 15 شهریور 1396
نظرات()   
   
آخرین پست ها

مواد مصرفی پرینتر سه بعدی dlp و sla..........یکشنبه 11 شهریور 1397

مواد اولیه پرینتر سه بعدی..........سه شنبه 6 شهریور 1397

کالیبره اتوماتیک پرینتر سه بعدی..........یکشنبه 4 شهریور 1397

پرینترهای سه بعدی و تاثیر آن بر روی صنایع هوافضا..........دوشنبه 22 مرداد 1397

تغییرات شگرف حوزه بایوپرینت و پرینترهای سه بعدی..........دوشنبه 15 مرداد 1397

پرینترهای سه بعدی و نحوه به کارگیری آن ها در صنایع مختلف..........دوشنبه 14 خرداد 1397

جایگاهی که پرینترهای سه بعدی در آینده طی خواهند کرد.............دوشنبه 10 اردیبهشت 1397

سرامیک های بزرگی که پرینترهای سه بعدی تولید می کنند..........شنبه 12 اسفند 1396

پرینتر سه بعدی، تکامل یافته CNC..........سه شنبه 8 اسفند 1396

پرینترهای سه بعدی در حوزه دندان پزشکی..........سه شنبه 1 اسفند 1396

تغییرات تکنولوژی باعث تحول در زندگی انسان..........یکشنبه 29 بهمن 1396

ورود پرینترهای سه بعدی به جواهرسازی..........شنبه 28 بهمن 1396

ساخت کفش با استفاده از پرینترهای سه بعدی..........سه شنبه 24 بهمن 1396

پرینتر FDM ده برابر سریعتر..........پنجشنبه 19 بهمن 1396

جایگاه پرینترهای سه بعدی در علم پزشکی..........پنجشنبه 12 بهمن 1396

همه پستها