تبلیغات
فروش پرینترهای سه بعدی، اسکنرهای سه بعدی و مواد اولیه پرینترهای سه بعدی - تغییرات شگرف حوزه بایوپرینت و پرینترهای سه بعدی

در این بخش از وبلاگ فروش پرینترهای سه بعدی قصد داریم تا در مورد تغییرات شگرف حوزه بایوپرینت و پرینترهای سه بعدی برای شما بیشتر بگوییم. محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا تکنیک بیوپلاستی سه بعدی جدیدی را تولید می کنند که ساختارهای سه بعدی از بافت های زنده را تولید می کند و می تواند برای کسانی که دارای سوختگی شدید- مشکلات اندام و سرطان هستند مفید باشد.متد لیزر بر اساس روش بیوپراسینگ در دانشگاه ( UBC’s Okanagan campus) توسعه داده شده است .تکنولوژی جدید چاپ بر روی کاغذ لیزری با دوزندگی نامیده می شود و شامل یک دیود لیزری ارزان قیمت است که ساختار ها را از مواد هیدروژل بیولوژیکی سازگار می کند.در ادامه با وب سایت xprinter3d همراه باشید تا درباره تاثیر پرینترهای سه بعدی و اخبار حوزه بایوپرینت برای شما بگوییم.
این ساختارهای هیدروژل را می توان در انواع پیچیده و مطابق الگوها چاپ کرد و می توان آن را با سلول های زنده پر کرد و در نتیجه یک بافت زنده ی زیستی چاپ می شود.( کیپ کیونگ کیم) استاد مهندسی ای که در حال توسعه تکنولوژی چاپ بیو چاپ است گفت: یکی از اهداف نهایی در مهندسی پزشکی بازگرداندن بافت های زنده و سالم است.برنامه های کاربردی در حال وقوع هستند و می توانند به افرادی که از بیماری هایی مانند سوختگی شدید یا نارسایی اندام رنج می برند کمک کنند.چه روشی روش نوین بیوفیزیکی را از روش های موجود جدا می کند؟ طبق تحقیق محققان (UBC) لیزر بیوپرینینگ مستقیم قادر به ایجاد بافت های مصنوعی با وضوح بسیار بالاتر از فرآیندهای موجود است . بر اساس گزار ش ها ساختارهای هیدروژل بر روی پارچه های بیوپلاستی علاوه بر داشتن رزولوشن خوب قادر به پشتیبانی از سلول های زنده با کارایی 95 درصد می باشند.

الگوی بافتی که ویژگی های بسیار خوبی دارد و قابلیت زنده ماندن سلول های بالا را نشان می دهد و سیستم ما توانایی ایجاد بافت های کارا و مهندسی را دارد. من در مورد این که آیا این می تواند به تحقیقات زیست پزشکی منجر شود یا خیر هیجان زده هستم. کیم می گوید یکی از اولین برنامه های کاربردی برای تکنولوژی چاپ زیستی تحقیقات در زمینه درمان سرطان خواهد بود.ساختارهای بافت سه بعدی چاپ شده برای مسکن و رشد سلول ها ی سرطانی مناسب می باشند و نیز می توانند به عنوان مدل بیولوژیکی برای تحقیق و آزمایش سرطان استفاده شوند.در زمینه تحقیقات سرطان مدل های بیولوژیکی سه بعدی اهمیت بیشتری به دست می آورند زیرا آنها یک محیط واقعی تری برای سلول های سرطانی برای رشد و زندگی ایجاد می کنند.

بنابراین آنها را برای توسعه ی درمان ها موثرتر می کند.یک پروژه ی تحقیقاتی اخیر که شامل تکنولوژی بیوپرنرینگ سه بعدی است توانایی بافت چاپ شده ی سه بعدی را برای حمایت و نگهداری سلول های سالم بهره برداری کرد.این آزمایش که اخیرا در مجله (Advanced Healthcare Materials) منتشر شده است ساختار هیدروژلی را که حاوی سلول های سرطان پستان اغلب مورد استفاده قرار می گیرد در بر می گیرد.در نهایت کیم و تیمش ( از جمله پروفسور جاناتان هولمزمن و استاد شیمی فورد منارد) امیدوارند که روش مستقیم لیزر با استفاده از روش های بیوپرینینگ محققان پزشکی را برای پیشبرد درمان انواع معضلات بهداشتی فعال کند. من فکر میکنم موفقیت های اخیر ما در چاپ بافت های زیستی از ماهیت چند رشته ای تیم ما است.تلاش (UBC) برای توسعه ی یک روش بیوپرینینگ سه بعدی برای ساختن سلول های سه بعدی منحصر به فرد نیست. در ماه ژون (BioServe Space Technologies) یک مرکز تحقیقاتی وابسته به ناسا در کلرادو برنامه های خود رابرای ساخت ساختارهای سلولی سه بعدی در فضا برای پیشبرد تحقیقات سرطانی اعلام کرد.پیشنهاد می کنیم مقالات دیگر ما را در مورد پرینترهای سه بعدی مطالعه کنید.


  • آخرین ویرایش:دوشنبه 15 مرداد 1397
نظرات()   
   
آخرین پست ها

مواد مصرفی پرینتر سه بعدی dlp و sla..........یکشنبه 11 شهریور 1397

مواد اولیه پرینتر سه بعدی..........سه شنبه 6 شهریور 1397

کالیبره اتوماتیک پرینتر سه بعدی..........یکشنبه 4 شهریور 1397

پرینترهای سه بعدی و تاثیر آن بر روی صنایع هوافضا..........دوشنبه 22 مرداد 1397

تغییرات شگرف حوزه بایوپرینت و پرینترهای سه بعدی..........دوشنبه 15 مرداد 1397

پرینترهای سه بعدی و نحوه به کارگیری آن ها در صنایع مختلف..........دوشنبه 14 خرداد 1397

جایگاهی که پرینترهای سه بعدی در آینده طی خواهند کرد.............دوشنبه 10 اردیبهشت 1397

سرامیک های بزرگی که پرینترهای سه بعدی تولید می کنند..........شنبه 12 اسفند 1396

پرینتر سه بعدی، تکامل یافته CNC..........سه شنبه 8 اسفند 1396

پرینترهای سه بعدی در حوزه دندان پزشکی..........سه شنبه 1 اسفند 1396

تغییرات تکنولوژی باعث تحول در زندگی انسان..........یکشنبه 29 بهمن 1396

ورود پرینترهای سه بعدی به جواهرسازی..........شنبه 28 بهمن 1396

ساخت کفش با استفاده از پرینترهای سه بعدی..........سه شنبه 24 بهمن 1396

پرینتر FDM ده برابر سریعتر..........پنجشنبه 19 بهمن 1396

جایگاه پرینترهای سه بعدی در علم پزشکی..........پنجشنبه 12 بهمن 1396

همه پستها