تبلیغات
فروش پرینترهای سه بعدی، اسکنرهای سه بعدی و مواد اولیه پرینترهای سه بعدی - پرینترهای سه بعدی و نحوه به کارگیری آن ها در صنایع مختلف

در این بخش از وبلاگ فروش پرینترهای سه بعدی قصد داریم تا در مورد پرینترهای سه بعدی و نحوه به کارگیری آن ها در صنایع مختلف برای شما بیشتر بگوییم. این تکنولوژی در دهه اخیر تغییرات شگرفی را در بسیاری از صنایع و کسب و کارها ایجاد کرده است.این چاپگرها انواع مدل های پیچیده را در زمانی بسیار کمتر و با هزینه کم می سازد.
پرینتر سه بعدی چیست؟ شما واقعا فکر می کنید برای این سوال جواب درستی دارید؟ شاید در فیلم های تخیلی دیده باشید که دستگاهی در حال ساختن یک عروسک کریه است و در انتهای فیلم همان عروسک جان می گیرد و همه ی شخصیت ها را قلع و قمع می کند.تصور شما تا حد زیادی درست است. پرینترهای سه بعدی به تصورات شما که در قالب نرم افزارهای ساخت اشکال سه بعدی به آنها تصویر بخشیده اید، با تکنولوژی خاص و فرآیندی نه چندان ساده، جامه ی عمل می پوشانند. سوال مهم تر شاید این باشد که پرینترهای سه بعدی چگونه کار می کنند؟ در این مقاله تلاش خواهیم کرد تا با نحوه کار چاپگرهای سه بعدی آشنا شویم و بررسی کنیم این محصول پرکاربرد چقدر در زندگی ما کارایی دارد، در ادامه با وبسایت پارک علم و فناوری همراه باشید تا اطلاعات جدید را در مورد تکنولوژی های جدید در اختیار شما قرار دهیم.

وقتی از پرینت سه بعدی حرف میزنیم، در واقع به چه اشاره می کنیم؟

پرینتر سه بعدی یک تکنولوژی نوین است که بواسطه ی آن لایه هایی از مواد چسبنده روی هم قرار می گیرند و این فرآیند توسط یک نازل اینقدر تکرار می شود تا ما در نهایت به شکلی که در نرم افزار طراحی کردیم می رسیم و آن را در دنیای واقعی لمس می کنیم. در گذشته به این روش "تولید افزایشی" گفته می شد اما امروز دیگر همگان این فرآیند را به پرینتر سه بعدی یا چاپ سه بعدی می شناسند.پرینتر سه بعدی چیست و چگونه کار می کند؟

پرینتر سه بعدی چگونه عمل می کند؟

برای درک درست پرینتر سه بعدی چیدن آجر در حین ساخت یک دیوار را متصور شوید. تا بحال فرآیند چیدن یک دیوار آجری را دیده اید؟ کارگر معمولا لایه لایه آجرها را روی هم می چیند و بین آن را با سیمان پر می کند و وقتی به حالت مستحکمی رسید این پروسه را تکرار می کند تا در نهایت به شکل نهایی که مدنظرش بوده، یعنی همان دیوار، می رسد و این پروسه متوقف می شود.پرینتر سه بعدی هم دقیقا همینگونه عمل می کند. یک نازل که در واقع از نرم افزار فرمان می گیرد مواد چسبنده را به ترتیبی که شما طراحی کرده اید، لایه لایه روی هم قرار می دهد و زمانی که استحکام کافی را پیدا کرد این فرآیند را تکرار می کند تا زمانی که همه شکلی که شما طراحی کرده اید در قالب جسمی سخت و قابل لمس روی میز قرار می گیرد و در واقع چاپ سه بعدی اتفاق می افتد.شاید در نگاهی ساده انگارانه بشود گفت که پرینتر سه بعدی همان پرینتر دو بعدی است که چندین مرتبه تکرار می شود.

پرینتر سه بعدی چیست و چگونه کار می کند؟

مزایای پرینتر سه بعدی چیست؟

راه های بسیار زیادی برای تولید اشکالی که در ذهن ما هستند، وجود دارد. ما میتوانیم از ماکت ها، قالب گیری، ریخته گری، سفال گری و ... برای این مهم استفاده کنیم، اما چه چیزی پرینترهای سه بعدی را متمایز می کند و آنها را به انقلابی در این زمینه تبدیل می کند؟ در زیر چند مزیت مهم این تکنولوژی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

سرعت بالا

پرینترهای سه بعدی نیازی به انجام فرآیندهای وقت گیری مثل قالب گری ندارند و شما با ساخت نمونه اولیه در نرم افزار قادر خواهید بود فرآیند تولید و یا چاپ سه بعدی را شروع کنید.

تولید اشکال بسیار پیچیده

شما در نرم افزار های سه بعدی ساز قادر به طراحی پیچیده ترین اشکال هندسی هستید که شاید دست بشر از ساخت آنها ناتوان باشد. نازل پرینتر سه بعدی با پیروی از الگوریتم های تعریف شده شما، قادر است پیچیده ترین اشکال هندسی را عملی کند و دست شما را در طراحی باز خواهد گذاشت.

پرینتر سه بعدی چیست و چگونه کار می کند؟

صرفه جویی در مواد مصرفی

برعکس قالب گیری و سایر متد موجود، چاپ سه بعدی دور ریز بسیار کمی دارد. در روش های دیگر شما یک حجم بسیار بزرگ را تراش می دهید و به شکل مورد نظر خود می رسید که دور ریز بسیار زیادی دارد و مواد اولیه زیادی هدر میرود. اما چاپگر سه بعدی دقیقا چیزی که شما میخواهید را می سازد، نه بیشتر و نه کمتر.پرینترهای سه بعدی شاید به خودی خود یک انقلاب در زمینه طراحی محسوب نشوند، اما بدون شک کار بشر را بسیار ساده کرده اند و بزودی اگر با چاشنی خلاقیت از آنها استفاده کنیم، شاید دروازه های جدیدی بر روی صنعت طراحی گشوده شود. 


  • آخرین ویرایش:دوشنبه 15 مرداد 1397
نظرات()   
   
آخرین پست ها

مواد مصرفی پرینتر سه بعدی dlp و sla..........یکشنبه 11 شهریور 1397

مواد اولیه پرینتر سه بعدی..........سه شنبه 6 شهریور 1397

کالیبره اتوماتیک پرینتر سه بعدی..........یکشنبه 4 شهریور 1397

پرینترهای سه بعدی و تاثیر آن بر روی صنایع هوافضا..........دوشنبه 22 مرداد 1397

تغییرات شگرف حوزه بایوپرینت و پرینترهای سه بعدی..........دوشنبه 15 مرداد 1397

پرینترهای سه بعدی و نحوه به کارگیری آن ها در صنایع مختلف..........دوشنبه 14 خرداد 1397

جایگاهی که پرینترهای سه بعدی در آینده طی خواهند کرد.............دوشنبه 10 اردیبهشت 1397

سرامیک های بزرگی که پرینترهای سه بعدی تولید می کنند..........شنبه 12 اسفند 1396

پرینتر سه بعدی، تکامل یافته CNC..........سه شنبه 8 اسفند 1396

پرینترهای سه بعدی در حوزه دندان پزشکی..........سه شنبه 1 اسفند 1396

تغییرات تکنولوژی باعث تحول در زندگی انسان..........یکشنبه 29 بهمن 1396

ورود پرینترهای سه بعدی به جواهرسازی..........شنبه 28 بهمن 1396

ساخت کفش با استفاده از پرینترهای سه بعدی..........سه شنبه 24 بهمن 1396

پرینتر FDM ده برابر سریعتر..........پنجشنبه 19 بهمن 1396

جایگاه پرینترهای سه بعدی در علم پزشکی..........پنجشنبه 12 بهمن 1396

همه پستها