تبلیغات
فروش پرینترهای سه بعدی، اسکنرهای سه بعدی و مواد اولیه پرینترهای سه بعدی - پرینترهای سه بعدی در حوزه دندان پزشکی

استفاده از پرینترهای سه بعدی در صنایع مختلف باعث شده تا ما شاهد ایجاد ارزش های افزوده ای در اکثر صنایعی که این وسیله وارد شده است باشیم. پرینترهای سه بعدی در حوزه دندان پزشکی ایجاد کننده مسیری جدید بوده است، به طوری که حوزه دندانپزشکی به طور کامل متحول شده است.در ادامه با فروش پرینترهای سه بعدی همراه باشید.

در چند سال اخیر پرینت سه‌ بعدی درون مایه مورد توجهی در صنعت فناوری بوده است. اگرچه شاید پرینترهای سه‌ آتی هنوز مشتریان زاید نداشته باشند، اما کاربردهای اضافی در زمینه‌های تجاری، درمانی، و حتی دندان‌پزشکی دارند. در نتیجه، ساخت سنان مصنوعی، بریج ، روکش سنان و حتی خود سنان به وسیله‌ ی پرینتر سه‌ آجل به تسریع در حال محقق شدن است.

پرینترهای سه بعدی


فنآوری های پرینت سه آینده راجع به حساب تعداد اضافی از کاربردهای مختلف استفاده میشوند. علاوه بر پیدایش مدل های اولیه راجع به حساب پشتیبانی از ساخت محصول جدید در صنایع پزشکی و دندانپزشکی، از این فنآوری در موارد ذکر شده هم استفاده میشود: ایجاد الگوهای ریخته گری فلز در خلق روکش های سنان و در ایجاد ابزاری که روی آن پلاستیک به شکل خلاء راجع به حساب سیمهای ارتودنسی سنان بکار برده میشود.

استفاده از پرینتر های سه آتیه در علم دندانپزشکی در حال رواج است و خرید پرینتر سه بعدی سوق و میدان معامله گرمی دارد مدت زمان مازاد یدكی نیست که پرینتر های سه بعدی به شکل تجاری در آمده اند و یکی از خریدوفروش هایی که به شدت تحت تاثیر درگاه پرینتر های سه آتیه است بازارگه دندانپرشکی و ارتودنسی است که این پرینتر های سه بعدی به تنهای میتواننند کار یک لابراتوار دندانسازی را انجام دهد و تبدیل به یک لابراتوار از باب دندان پزشک یا اردتودنست شود

فرایند ساخت این ناحیه رده بازار کننده های سنان بدین پوست است که ابتدا توسط گچ اردتودنسی از ثغر بیمار قالب بسیجیده میشود سپس با استفاده از اسکنر های سه آجل قالب آراسته شده را اسکن میکنند .در مرتبه بعد یک متخصص با استفاده از نرم افزار فرایند بهبود بیماری را شبیه سازی میکند و به شکل ۶ الی ۱۵ قالب خروجی میگیرد تا بتوان آن را با پرینتر سه آتیه چاپ کرد. در دفعه بعد یک محافظ (شیلد) نازک روی قالب پرس میشود و قالب میتواند مستقیما در سرحد بیمار قرار گیرد.یکی از پرکاربرد ترین سوق رده کننده های دندان در این صنعت ناحیه رده بازار کننده های ناپیدا است.

پرینترهای سه بعدی
 پروتز های دندانی مراحلی طی میشد که امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تولید پرینتر های سه آتیه این کار ساده تر شده است.برای ایجاد پروتز های دندانی از محلی که باید پروتز نصب شود قالب گرفته میشد و قالب آراسته شده به لابراتوار میرفت و پروتز در آن جا ساخته میشد.بیمار باید چند بار به دندانپزشکی مراجعه میکرد تا قالب در داخل دهن او تست شود و از لحاظ اندازه پروتز،راحتی بیمار و همینطور رنگ پروتز های خلق شده بررسی گردد این پایه ها ممکن بود

روند احداث و نصب روکش سنان به طور سنتی نیز همچون دندان مصنوعی یا یریج به حداقل دوبار مراجعه به دندانپزشک با فاصله‌ چند هفته ضرورت دارد. با استفاده از روکش‌ هایی که با پرینتر سه‌ بعدی می‌شوند می‌توان این زمان را به حدود یک ساعت کاهش داد. پس از اسکن اولیه دهن بیمار، روکش سنان از مواد کامپوزیت دندانی به وسیله‌ ی پرینتر سه‌ آینده سنان و بر اساس طرح نرم‌افزار کامپیوتر ساخته می‌شود.

پرینترهای سه بعدی


این دندان‌ها از پلیمرهای دندانی (پلاستیک) دارای نمک با بار مثبت آفریننده می‌شوند که با باکتری‌های دارای بار منفی واکنش علامت می‌دهند و آنها را از بین می‌برند؛ باکتری‌ ای که مسئول كرم خوردگی سنان است یک نمونه از باکتری‌ های دارای بار منفی است. در یک مطالعه‌ ی آزمایشگاهی، این انثی 99 درصد باکتری را از بین برد.


  • آخرین ویرایش:سه شنبه 24 بهمن 1396
نظرات()   
   
آخرین پست ها

مواد مصرفی پرینتر سه بعدی dlp و sla..........یکشنبه 11 شهریور 1397

مواد اولیه پرینتر سه بعدی..........سه شنبه 6 شهریور 1397

کالیبره اتوماتیک پرینتر سه بعدی..........یکشنبه 4 شهریور 1397

پرینترهای سه بعدی و تاثیر آن بر روی صنایع هوافضا..........دوشنبه 22 مرداد 1397

تغییرات شگرف حوزه بایوپرینت و پرینترهای سه بعدی..........دوشنبه 15 مرداد 1397

پرینترهای سه بعدی و نحوه به کارگیری آن ها در صنایع مختلف..........دوشنبه 14 خرداد 1397

جایگاهی که پرینترهای سه بعدی در آینده طی خواهند کرد.............دوشنبه 10 اردیبهشت 1397

سرامیک های بزرگی که پرینترهای سه بعدی تولید می کنند..........شنبه 12 اسفند 1396

پرینتر سه بعدی، تکامل یافته CNC..........سه شنبه 8 اسفند 1396

پرینترهای سه بعدی در حوزه دندان پزشکی..........سه شنبه 1 اسفند 1396

تغییرات تکنولوژی باعث تحول در زندگی انسان..........یکشنبه 29 بهمن 1396

ورود پرینترهای سه بعدی به جواهرسازی..........شنبه 28 بهمن 1396

ساخت کفش با استفاده از پرینترهای سه بعدی..........سه شنبه 24 بهمن 1396

پرینتر FDM ده برابر سریعتر..........پنجشنبه 19 بهمن 1396

جایگاه پرینترهای سه بعدی در علم پزشکی..........پنجشنبه 12 بهمن 1396

همه پستها