تبلیغات
فروش پرینترهای سه بعدی، اسکنرهای سه بعدی و مواد اولیه پرینترهای سه بعدی - بررسی ساخت وسایل جدید با استفاده از پرینترهای سه بعدی

محصولات بسیار زیادی با استفاده از پرینترهای سه بعدی ساخته می شود، بسیاری از این وسایل بسیاری از کارها را برای ما آسان کرده است،ما از این وسایل استفاده می کنیم تا بتوانیم زندگی راحت تری را تجربه کنیم، با  وبلاگ فروش پرینترهای سه بعدی همراه باشید تا به بررسی ساخت وسایل جدید با استفاده از پرینترهای سه بعدی بپردازییم.

'Envirobot' یک روبات مدولار است ساخته شده توسط EPFL 3D است که مانند مار ماهی شنا می کند و آلودگی آب را تشخیص می دهد.محققان École Polytechnique Fédérale de Lausanne در سوئیس از چاپ سه بعدی برای توسعه "Envirobot" استفاده کرده اند، یک روبات شناگر مدولار مانند مار ماهی که می تواند داده های محیطی را جمع آوری کند و آن را مستقیما به دانشمندان ارسال کند.در مقاله خبری امروز به معرفی رباتی الهام گرفته از مارماهی می پردازییم، پس با ما همراه باشید.

اجزای مار ماهی

Envirobot با بدنی فرانکشتاین مانند است که از اجزای پلاستیکی ساخته شده و به نظر می رسد کمی مانند یک هیولا روباتیک از جهان پس از آخرالزمانی میباشد. شاید به یک نسخه آبزی از The Matrix یا Terminator فکر کنید. با این حال، این فناوری با تجهیزات مهم سنجش زیست محیطی مجهز شده است، که کار اصلی آن در واقع انجام کار کمی برای حفظ جهان است.

چاپگر سه بعدی


Envirobot که توسط محققان در EPFL سوئیس طراحی شده است قادر به جمع آوری اطلاعات مهم محیط زیستی است که از طریق آب شنا می کند و بی درنگ نتایج را به دانشمندان ارسال می کند.

موضوع هیجان انگیز این است که، آن سه بعدی چاپ شده است و با رزین اپوکسی قابل چاپ سه بعدی برای اطمینان از شنا ربات ضد آب است. آلساندرو کروسپی، مهندس رباتیک در EPFL و یکی از چهار محقق در این پروژه، گفت: "به طور کلی، مواد چاپی سه بعدی متخلخل است." "[اما] این یکی تضمین شده است که ضد آب است."

چاپگر سه بعدی

با پروژه Envirobot، که در حال حاضر در حال اجرا است و به عنوان بخشی از برنامه نانو ترا سوئیس تامین می شود، محققان در لوزان قصد دارند "طراحی و ساخت یک نمونه آب و تجزیه و تحلیل آب برای ربات، که می تواند در یک حالت نقشه برداری با توجه به یک مسیر از پیش تعیین شده داشته باشد، و یا در حالت ناوبری خودکار، با توجه به ورودی سیستم های شیمیایی و بیولوژیکی بسازند. "محققان برای کمک به دستیابی به این هدف، بر روی یکی از ویژگی های اصلی طراحی: یعنی مدولار بودن. ، به راحتی می توانند Envirobot را برای وظایف خاصی تغییر دهند، از بین بردن تجهیزات حساس خاص زمانی که لازم نیست و بیت های دیگر را در صورت لزوم میتوان استفاده کرد.اما زمانی که این ماژول ها برای نخستین بار چاپ شده اند، آنها کاملا خالی هستند. این به نظر می رسد غیرقابل انعطاف است، اما این به این معنی است که Crespi و سه همکارش بهزاد بیات، آندره گینگر و ایک ایسپرت می توانند شرکای دیگر پروژه را برای توسعه تجهیزات سنجش خود برای این ربات دعوت کنند.و این تجهیزات سنجش، که محققان کشف کرده اند، می تواند در مورد هر چیزی باشد.

آزمایش های اخیر در دریاچه ژنو شامل جمع آوری نمونه های آب و اندازه گیری درجه حرارت و هدایت الکتریکی آب بوده است. با این وجود، یک شریک تحقیقاتی دیگر، یک سنسور pH برای Envirobot را توسعه می دهد، در حالی که یکی دیگر از استفاده های یک سنسور بیولوژیکی متشکل از یک پوست خرد کوچک است که حساس به تغییرات در ترکیب آب است.

چاپگر سه بعدی

متعلق به جنس Daphnia، این گونه مواد غذایی شگفت آور کارآمد به عنوان ردیاب های آلودگی میکروسکوپی کار می کند، زیرا آنها بسیار حساس به آلاینده ها هستند.Crespi توضیح داد: "این حسگر مبتنی بر Daphnia در واقع قادر به اندازه گیری آلاینده ها بدون دانستن آنچه که به دنبال آن است، توضیح داد. "این مهم است که دانشمندان نمی دانند آلودگی آب چیست."یکی دیگر از سنسورهای موجود در بدن، از باکتری های مهندسی ژنتیکی است که به مواد شیمیایی خاص پاسخ می دهد.Envirobot 3D چاپ شده به وضوح بسیار کارامد است. با این حال هنوز مشکلی در زمینه ربات شنا وجود دارد که باید رفع شود.


  • آخرین ویرایش:پنجشنبه 27 مهر 1396
نظرات()   
   
آخرین پست ها

مواد مصرفی پرینتر سه بعدی dlp و sla..........یکشنبه 11 شهریور 1397

مواد اولیه پرینتر سه بعدی..........سه شنبه 6 شهریور 1397

کالیبره اتوماتیک پرینتر سه بعدی..........یکشنبه 4 شهریور 1397

پرینترهای سه بعدی و تاثیر آن بر روی صنایع هوافضا..........دوشنبه 22 مرداد 1397

تغییرات شگرف حوزه بایوپرینت و پرینترهای سه بعدی..........دوشنبه 15 مرداد 1397

پرینترهای سه بعدی و نحوه به کارگیری آن ها در صنایع مختلف..........دوشنبه 14 خرداد 1397

جایگاهی که پرینترهای سه بعدی در آینده طی خواهند کرد.............دوشنبه 10 اردیبهشت 1397

سرامیک های بزرگی که پرینترهای سه بعدی تولید می کنند..........شنبه 12 اسفند 1396

پرینتر سه بعدی، تکامل یافته CNC..........سه شنبه 8 اسفند 1396

پرینترهای سه بعدی در حوزه دندان پزشکی..........سه شنبه 1 اسفند 1396

تغییرات تکنولوژی باعث تحول در زندگی انسان..........یکشنبه 29 بهمن 1396

ورود پرینترهای سه بعدی به جواهرسازی..........شنبه 28 بهمن 1396

ساخت کفش با استفاده از پرینترهای سه بعدی..........سه شنبه 24 بهمن 1396

پرینتر FDM ده برابر سریعتر..........پنجشنبه 19 بهمن 1396

جایگاه پرینترهای سه بعدی در علم پزشکی..........پنجشنبه 12 بهمن 1396

همه پستها