تبلیغات
فروش پرینترهای سه بعدی، اسکنرهای سه بعدی و مواد اولیه پرینترهای سه بعدی - تولید ربات با پرینترهای سه بعدی

در دنیای امروز بارها مشاهده شده است که ربات های گوناگونی با کاربردهای مختلفی در نقاط ممختلف دنیای تولید شده است. شاید برای شما هم جالب باشد اگر بشونید حالا با استفاده از این پرینترها توانسته اند رباتی خاص نیز تولید کنند که کاربرد جالبی هم دارد. توصیه می کنیم با وبلاگ فروش پرینتر سه بعدی همراه باشید تا بیشتر با این ربات آشنا شوید.

این ربات روی یک سطح غیر جامد مثل شن و ماسه به راحتی می تواند حرکت کند. اگر از من بپرسید، حتی پیاده روی در شن و ماسه خشک سخت است. پژوهشگر Baptiste Darbois Texier و تیمش از دانشگاه سانتیاگو در شیلی، در حال توسعه ی یک روبات سه بعدی چاپ شده را که برای انتقال از طریق ماسه و دیگر مواد دانه ای مناسب است، هستند.

رباتی خاص با پرینترهای سه بعدی

 

ویژگی های ربات طراحی شده با پرینتر سه بعدی

این ربات که فقط 12 سانتیمتر طول دارد، از یک سر چاپی پلاستیکی 3D و یک دم اسپایلی تشکیل شده است. یک باتری کوچک و موتور در ساختار ربات یکپارچه شده است تا بتواند آن را بسازد. هنگام حرکت از طریق مواد مانند شن و ماسه، موتور چرخنده ی دم روبات آن را به جلو هل می دهد در حالی که سر خود را در محل نگه می دارد.

این ربات خاص با پرینترهای سه بعدی طراحی گردیده و محققان می گویند درباره ابن طراحی گفته اند که از الگوی گونه های خاصی استفاده می کنند که از جنبش چرخشی و دم دم مانند (پرچم) استفاده می کنند تا در میان مایعات سنگین و همچنین انواع خاصی از دانه های گیاهی به راحتی حرکت کنند و اجازه می دهد تا به قسمت های عمیق تر در خاک بروند.


تحقیق بر روی روش کار ربات

برای نشان دادن اینکه چگونه ربات شن و ماسه کار می کند، تیم تحقیقاتی آن را به پایین لوله (به سمت بالا) قرار داد. سپس لوله را با یک ماده گرانشی پر کرده و نوعی چوب پنبه را در بالای صفحه قرار داده و فشار را ثابت نگه داشته است. هنگامی که ربات روشن است، می توانید حرکت آن را دنبال کنید تا زمانی که به چوب پنبه برسد.

تیم تحقیقاتی می گوید که ربات چاپ شده توسط چاپگر سه بعدی می تواند گام اولیه در توسعه روبات های پیشرفته ای باشد که قادر به حرکت های پیچیده هستند. “توسعه چنین ربات هایی ممکن است برای کاوش و یا ماموریت نجات مفید باشد”. این به این معنی است که رباتها می‌توانند در ناحیه فاجعه (به ویژه از طریق سنگسار) در میدان جنگ (در زمین‌های شنی یا گرانشی) و شاید حتی در فضا مستقر شوند.

طراحی ربات با الهام از طبیعت

این اولین بار نیست که دانشمندان از طبیعت الهام می گیرند تا روبات های مبتکرانه را توسعه دهند. خوانندگان ممکن است چاپ MuddyBot چاپ شده در 3D را به یاد داشته باشند؛ یک ربات بر اساس ماهی کوهی آفریقایی که به پژوهشگران کمک می کند تا در مورد چگونگی کشف اولین ها در زمین کمک کند، یا “بت بوت”، یک روبات سه بعدی چاپی است که نشان می دهد چگونه خفاش ها پرواز می کنند و می توانند منجر به هواپیماهای بدون سرنشین بهتر شوند.

اخیرا ما حتی یاد گرفتیم که چگونه محققان دانشکده مهندسی Viterbi از دانشگاه جنوبی کالیفرنیا در حال مطالعه ی لوبسترها هستند تا بتوانند پیشرفته ترین زره پوش های 3D را چاپ کنند که می تواند به ورزش هایی مانند فوتبال کمک کند.


  • آخرین ویرایش:دوشنبه 10 مهر 1396
نظرات()   
   
آخرین پست ها

مواد مصرفی پرینتر سه بعدی dlp و sla..........یکشنبه 11 شهریور 1397

مواد اولیه پرینتر سه بعدی..........سه شنبه 6 شهریور 1397

کالیبره اتوماتیک پرینتر سه بعدی..........یکشنبه 4 شهریور 1397

پرینترهای سه بعدی و تاثیر آن بر روی صنایع هوافضا..........دوشنبه 22 مرداد 1397

تغییرات شگرف حوزه بایوپرینت و پرینترهای سه بعدی..........دوشنبه 15 مرداد 1397

پرینترهای سه بعدی و نحوه به کارگیری آن ها در صنایع مختلف..........دوشنبه 14 خرداد 1397

جایگاهی که پرینترهای سه بعدی در آینده طی خواهند کرد.............دوشنبه 10 اردیبهشت 1397

سرامیک های بزرگی که پرینترهای سه بعدی تولید می کنند..........شنبه 12 اسفند 1396

پرینتر سه بعدی، تکامل یافته CNC..........سه شنبه 8 اسفند 1396

پرینترهای سه بعدی در حوزه دندان پزشکی..........سه شنبه 1 اسفند 1396

تغییرات تکنولوژی باعث تحول در زندگی انسان..........یکشنبه 29 بهمن 1396

ورود پرینترهای سه بعدی به جواهرسازی..........شنبه 28 بهمن 1396

ساخت کفش با استفاده از پرینترهای سه بعدی..........سه شنبه 24 بهمن 1396

پرینتر FDM ده برابر سریعتر..........پنجشنبه 19 بهمن 1396

جایگاه پرینترهای سه بعدی در علم پزشکی..........پنجشنبه 12 بهمن 1396

همه پستها