تبلیغات
فروش پرینترهای سه بعدی، اسکنرهای سه بعدی و مواد اولیه پرینترهای سه بعدی - تولید سرامیک با بهره گیری از تکنولوژی پرینتر سه بعدی

همانطور که بارها هم اشاره کرده ایم، امروزه استفاده از پرینترهای سه بعدی بسیار گسترده تر شده است و موارد مختلف استفاده از این پرینترها را می توانیم در موارد مختلفی مشاهده کنیم. این بار قصد داریم درباره تولید سرامیک با بهره گیری از این تکنولوژی بی نظیر صجبت کنیم؛ با وبلاگ فروش پرینتر سه بعدی همچون همیشه باشید.

لابراتوار HRL یک آزمایشگاه تحقیقاتی واقع در کالیفرنیا متعلق به بوئینگ و جنرال موتورز، جایزه ای از برنامه تحقیق، توسعه، تظاهرات و فناوری فضایی ناسا دریافت کرده است. این منابع مالی HRL را قادر می سازد تا پیشرفت هایی را در زمینه تولید قطعات سه بعدی موشکی ساخته شده از سرامیک مقاوم در برابر حرارت ایجاد کند. با مقاله خبری امروز همراه باشید.

تولید اجزای موشک های سرامیکی

در سال 2016 ما در مورد رزین های سرامیکی نوآور لابراتوار HRL که در هنگام چاپ سه بعدی، توانایی ایستادگی بیش از 1400 درجه ی سانتیگراد را دارند، مقاله ای داشتیم. این تحقیق که در منابع خبری بازتاب زیادی داشت پیشنهاد کرد که مواد سرامیکی قابل چاپ با درجه حرارت بالا و قابل چاپ سه بعدی قابل توجه در صنعت هوافضا باشد.

به نظر می رسد که ناسا در توافق قرار دارد، زیرا شرکت مالیبو را با یک جایزه به رسمیت شناخته است که این امکان را برای تحقیق چاپ سه بعدی خود و استفاده از آن برای برنامه های کاربردی هوا و فضا فراهم می کند، بخصوص تولید اجزای موشک های سرامیکی تقویت شده است.


نظر Tobias Schaedler درباره چاپ سه بعدی سرامیک

Tobias Schaedler، دانشمند ارشد در HRL ومدیر برنامه پروژه، گفت: “پردازش سرامیک های با درجه حرارت بالا با روش های معمول بسیار دشوار است. چاپ سه بعدی می تواند به طور کامل تغییرات ظاهری قطعات سرامیکی و جایی که آنها در موتورهای موشک اعمال شوند را دگرگون کند.” به صورت لایه ای سه بعدی چاپ شده با رزین سرامیکی سه بعدی چاپ HRL از Preceramic Polymers است.

با استفاده از جایزه ناسا (به ارزش نامشخص)، لابراتوار HRL کار خود را بر روی صفحات سرامیکی سه بعدی ادامه خواهد داد تا صنعت هوافضا را وسیله ای برای ساخت قطعات با کارایی بالا با انعطاف پذیری بیشتر و سهولت در کاهش هزینه های تولید و زمان کلی تولید.
به عنوان بخشی از کار خود را با ناسا، HRL گزارش داده است که شرکت توکیو بر روی ماهواره ای با نام تجاری وکتوررا تحت قرارداد قرار داده است. این دومین کمک به HRL با تحقیق در مورد مدل های جدید موشک های راکتی مناسب برای چاپ سه بعدی سرامیک، «ارزیابی عملکرد» ارائه شده توسط قسمت های چاپ شده سه بعدی وسایل نقلیه ی پرتاب آن خواهد بود.

منبع:

http://xprinter3d.com


  • آخرین ویرایش:دوشنبه 10 مهر 1396
نظرات()   
   
آخرین پست ها

مواد مصرفی پرینتر سه بعدی dlp و sla..........یکشنبه 11 شهریور 1397

مواد اولیه پرینتر سه بعدی..........سه شنبه 6 شهریور 1397

کالیبره اتوماتیک پرینتر سه بعدی..........یکشنبه 4 شهریور 1397

پرینترهای سه بعدی و تاثیر آن بر روی صنایع هوافضا..........دوشنبه 22 مرداد 1397

تغییرات شگرف حوزه بایوپرینت و پرینترهای سه بعدی..........دوشنبه 15 مرداد 1397

پرینترهای سه بعدی و نحوه به کارگیری آن ها در صنایع مختلف..........دوشنبه 14 خرداد 1397

جایگاهی که پرینترهای سه بعدی در آینده طی خواهند کرد.............دوشنبه 10 اردیبهشت 1397

سرامیک های بزرگی که پرینترهای سه بعدی تولید می کنند..........شنبه 12 اسفند 1396

پرینتر سه بعدی، تکامل یافته CNC..........سه شنبه 8 اسفند 1396

پرینترهای سه بعدی در حوزه دندان پزشکی..........سه شنبه 1 اسفند 1396

تغییرات تکنولوژی باعث تحول در زندگی انسان..........یکشنبه 29 بهمن 1396

ورود پرینترهای سه بعدی به جواهرسازی..........شنبه 28 بهمن 1396

ساخت کفش با استفاده از پرینترهای سه بعدی..........سه شنبه 24 بهمن 1396

پرینتر FDM ده برابر سریعتر..........پنجشنبه 19 بهمن 1396

جایگاه پرینترهای سه بعدی در علم پزشکی..........پنجشنبه 12 بهمن 1396

همه پستها