تبلیغات
فروش پرینترهای سه بعدی، اسکنرهای سه بعدی و مواد اولیه پرینترهای سه بعدی - ساخت پروتزهای مصنوعی اعضای بدن توسط پرینترهای سه بعدی

یکی از مهمترین کاربردهای پرینترهای سه بعدی را می توان به استفاده از انها در علم پزشکی نسبت داد. ساخت پروتزهای مصنوعی اعضای بدن توسط پرینترهای سه بعدی را می توان یکی از مفیدترین کاربردهای این دستگاه ها دانست. وبلاگ فروش پرینترهای سه بعدی را همراهی کنید تا در ادامه بیشتر در این باره بخوانیم.

پرینترهای سه بعدی

تعداد و انواع پروتزهای پرینت سه بعدی شده بطور چشم گیری در سالهای اخیر افزایش یافته است و کودکان و بزرگسالان زیادی از این پروتزها بهره می برند. پروتزهای پرینت سه آینده شده مزایای بیشتری نسبت به پروتزهایی که به صورت سنتی تشکیل می شوند دارند و مهمترین آنها قیمت بسیار پائین پروتزهای پرینت سه بعدی شده است و همچنین این پروتزها را به راحتی می توان بر اساس نیاز برجیس تغییر داد و خلقت کرد و این موضوع در مورد کودکان که دارای رشد سریعتری هستند بسیار فراهم آورنده اهمیت است.

یکی از ایرادهای پروتزهای موجود توانگری قفل شوندگی بسیار ناچیز آنهاست چرا که از مکانیزم بسیار ساده ای جهت این کار بهره می برند. یعنی با پروتزهای سنتی فعلی، کودک توانا به اعمال کارهایی که نیازمند توان بالای کوپله و کلید شوندگیست (مانند دوچرخه سواری، کوهنوردی و غیره) نمی باشد

دستگاه نگهدارنده‌ی ویولن یا Viola Bow Holder Device   وساطت Frankie Flood پروفوسور دانشگاه Wisconsin Milwaukee، برای یک دختر اوان ساخته شده بود که لغایت راستش از بدو تولد انگشت نداشت. وی دستکشی که قابلیت پیوستگی به مچ واحد و جفت داشته عطر را با یک نگهدارنده مخصوص که امکان اتصال به ویولن را داشته نفحه طراحی کرد.

پرینترهای سه بعدی

طراح این پروتزها مهندس “Brookins” بر اثر تصادف با ماشین سیکلت در زاد ۲۰۱۴ یکی از انگشتهای خود را از لغایت داده و از آن آن بفکر یافتن راهکاری در بازیابی توانایی مبتلایان به اینگونه نقص عضو افتاده است.

طراحی پروتزهای انگشتی از پایه نژاد اولیه آنها تا کنون در چهار مرحله به روز رسانی شده است و نسل باب آنها که از تعداد قطعات کمتر و توانایی بالاتری بهره ور است را میتوان براحتی در مدت ثانیه ۳۰ دقیقه مونتاژ و نصب نمود.

یکی از شاگردان وی یک دستگاه نگهدارنده‌ی ترومپت را درخصوص پسربچه‌ای که یکی از دستانش فاقد انگشت بود طراحی کرد. نگهدارنده‌ی ترومپت کارونا یکی دیگر از طراح‌های جدیدی‌است که به خاطر دانلود و ادا تغییرات در سایت ثبات داده شده است.

این پروتزهای انگشتی متحرک را میتوان به سادگی فقره سبب انگشت تا :حرف راس کسان مختلف شفاعت نرم افزار مدلسازی طراحی کرده و قطعات مختلف آنرا پادرمیانی دستگاه پرینتر سه آتی تشکیل نمود.این موضوع داعیه شد تا یک طراح آلمانی به ساخت پروتزهایی گلاویز گرفتار شود که قابلیت گرفتن و نگه داشتن زبرین داشته باشند.

این پروتز به کودکان معلول اجازه می دهد تا مانند دیگر کودکان بتوانند بازی کنند و به دیگر کارهای روزمره بپردازند. جهت رسیدن به این هدف نیازی به مرتبط بودن پروتز و یا لنگه مصنوعی با پنج انگشت نیست و تنها پروتزی مورد نیاز است که توان زبرین در بند ازمد افتادن داشته باشد. همانطور که در عکس دیده می شود این پروتز ساخته شده دارای مکانیزم بسیار ساده ایست ولی در عین حال قابلیت بند شوندگی فوقانی و زیرین دارد.


  • آخرین ویرایش:دوشنبه 10 مهر 1396
نظرات()   
   
آخرین پست ها

مواد مصرفی پرینتر سه بعدی dlp و sla..........یکشنبه 11 شهریور 1397

مواد اولیه پرینتر سه بعدی..........سه شنبه 6 شهریور 1397

کالیبره اتوماتیک پرینتر سه بعدی..........یکشنبه 4 شهریور 1397

پرینترهای سه بعدی و تاثیر آن بر روی صنایع هوافضا..........دوشنبه 22 مرداد 1397

تغییرات شگرف حوزه بایوپرینت و پرینترهای سه بعدی..........دوشنبه 15 مرداد 1397

پرینترهای سه بعدی و نحوه به کارگیری آن ها در صنایع مختلف..........دوشنبه 14 خرداد 1397

جایگاهی که پرینترهای سه بعدی در آینده طی خواهند کرد.............دوشنبه 10 اردیبهشت 1397

سرامیک های بزرگی که پرینترهای سه بعدی تولید می کنند..........شنبه 12 اسفند 1396

پرینتر سه بعدی، تکامل یافته CNC..........سه شنبه 8 اسفند 1396

پرینترهای سه بعدی در حوزه دندان پزشکی..........سه شنبه 1 اسفند 1396

تغییرات تکنولوژی باعث تحول در زندگی انسان..........یکشنبه 29 بهمن 1396

ورود پرینترهای سه بعدی به جواهرسازی..........شنبه 28 بهمن 1396

ساخت کفش با استفاده از پرینترهای سه بعدی..........سه شنبه 24 بهمن 1396

پرینتر FDM ده برابر سریعتر..........پنجشنبه 19 بهمن 1396

جایگاه پرینترهای سه بعدی در علم پزشکی..........پنجشنبه 12 بهمن 1396

همه پستها